E-ticaret’in tanımını yapmak, e-ticaret kavramının genişliğinden dolayı oldukça zordur. Mal ya da hizmetin sanal ortamda müşteri ile buluşturulması anlamına gelen e-ticaret; ülkemizde, internetin diğer ülkelere nazaran geç kullanılmaya başlaması ile, yani 1996 yılının ilk çeyreğinde aktif hale gelmeye başlamıştır.

Fakat o günkü teknolojilerin (Dial-up Çevirmeli Bağlantı) yetersiz olmasından ve güvenlik açıklarının olmasından dolayı Türkiye’de ancak 2000 yılının sonlarına doğru talep görmeye başlamıştır. İş dünyasının internetin gücünü keşfetmesi ve e-ticaret mağazalarına yönelmesi ise 2004 yılının son çeyreğini bulmaktadır. Bugün ise e-ticaret hacmimiz artık 2 Milyar doları rahatlıkla geçmektedir.

E-Ticaret Uygulamaları; Firmalar için e ticaret önemli avantajlar sağlayan uygulamalardır. E ticaret, internet sisteminin yaratılmasından bu yana doğan, giderek yayılan bir alım sistemidir. İnternet kullanımının öğrenilmesi ve yaygınlaşması ile aynı orantıda yaygınlaşmıştır. Günümüzde, e ticaret, firmaların keşfettiği ve giderek yayılan alım sistemleridir. E ticaret, kısa bir tanımla internet üzerinden yapılan alım işlemleridir. Birçok firmanın kendi satış siteleri bulunmaktadır. Online alışveriş birçok avantaja sahiptir. Bunların başında, kişilerin sokaklarda gezerek zaman kaybetmeden ekran üzerinden, almak istedikleri ürünleri inceleme fırsatlarının olmasıdır. Bu şekilde, ürünleri istedikleri kadar inceleyip alım yapabilirler. Öte yandan, piyasada bulunmayan birçok ürünün rahatlıkla bulunması ve alınması söz konusu olmaktadır.

E ticaret firmalar için de avantajlı sonuçlar doğurmaktadır. Öncelikle, firmaların kira veya ekstra vergi gibi bedeller ödemeden rahatlıkla satış yapmaları söz konusu olmaktadır. Öte yandan, internet üzerinden, binlerce kişiye ulaşma imkanları olmaktadır. Bu nedenle, artık her firma, kendini tanıtmak ve daha çok müşteriye ulaşmak için e ticaret uygulamalarını kullanmaktadır. E ticaret uygulamalarında, reklam ve tanıtım aşamaları çok önemlidir. Satışların ve gelirlerin artması için sitenin çok sayıda insan tarafından tıklanması çok mühimdir. İnternet ortamında, özellikle sosyal paylaşım sitelerinde reklam yapılması yerinde olacaktır. Bu sayede, firmalar çok sayıda insana ulaşabilecektir. Etkili sonuçlar için tanıtımların mümkün olduğunda fazla yapılması gerekmektedir.

Hazırladığımız anahtar teslim projelerle, her türlü kategoride ürününüzü satabileceğiniz, abonelik sistemiyle üye olan kullanıcılara özelleştirilmiş servisler sunabileceğiniz, kampanyalar düzenleyip duyurularını yapabileceğiniz, sadece sizin veya yetkilendirdiğiniz kullanıcıların erişimine açık olan yönetim panelinden her türlü ürün ve kullanıcı işlemlerini yapabileceğiniz, güvenliği uluslararası sertifikalar ve ATP Ajans tarafından sağlanan bir platforma sahip olacaksınız.

× ATP Ajans Canlı Destek

Şuanda çevrimiçi operatör bulunamamaktadır. Lütfen ePosta ile ulşaınız